.

Psola Cup 2010

Výsledková listina Psola Cup 2010 dole na této stránce.

 

Reportáž z Psola cupu ve vysílání televize Genus zde: 5:17-tá minuta

Fotky z Psola cupu ZDE 

a ZDE

Neoficiální agility závody – Ještědský Psola Cup

V sobotu 29.5. se v areálu liberecké Tipsport arény konal 1. ročník agility závodů Ještědský Psola Cup. Závody pořádala ZKO Liberec – centrum ve spolupráci s libereckou psí školou Psola (www.psola.estranky.cz). Celkem se závodů zúčastnilo 54 týmů, z toho 10 týmů závodilo v kategorii XS. Pro tuto kategorii to byl závod oficiální, jehož výsledky se započítávají do soutěže Minimaxi pes. V této kategorii se představila ta nejmenší plemena s kohoutkovou výškou do 27cm – byli tu k vidění yorkšíři, pražský krysařík, čivava a dokonce i jezevčík. Kategorii začátečníků vyhrála Barbora Nejedlá se svým yorkšírským teriérem Alvinem, mezi pokročilými kralovala Jana Vacková též s yorkšírským teriérem Dannym.

Všechny velikostní kategorie (XS, S, M, L) byly rozděleny na začátečníky a pokročilé.Kategorie začátečníků byla tak jako na jiných neoficiálních závodech hodnocena trochu benevolentněji – diskvalifikaci si tým vysloužil jen za případné vyvenčení se na parkuru či za jeho dlouhodobé opuštění. Oproti tomu byla kategorie pokročilých hodnocena dle pravidel oficiálních závodů. Byl zde stanoven standardní i maximální čas, týmy byly diskvalifikovány za stejné prohřešky jako na závodech oficiálních. Pro mnohé účastníky to byla možnost si vyzkoušet pravidla oficiálních závodů před tím, než se se svým psem takovýchto závodů zúčastní. Na všechno dohlížela a o stavbu parkuru se postarala paní rozhodčí Zdena Džuvarovská. Parkury nebyly příliš obtížné, ale vcelku běhavé. I přesto se našla místa, kde se týmy z kategorie pokročilých mohly diskvalifikovat. Ovšem převažovaly týmy, které oba své běhy dokončily (dumping i agilty), takže bylo se na co dívat.

Pevně věřím, že si všechny týmy užily pěkný den a že se nám podaří příští rok zorganizovat druhý ročník těchto závodů. Za to, že se nám podařilo tuto akci zorganizovat vděčíme samozřejmě nejen našim pomocníkům, ale také sponzorům – liberecká prodejna chovatelských potřeb Chovatelský ráj, Pivo pro psy, Platinum Natural food a za prostor, kde jsme mohli závody uspořádat děkujeme liberecké Tipsport aréně.

0000000000000001.jpg
 

Zuzana Ouředníková, autorka