.

Zúčastnili jsme se

31.7.2010 Louny Baby, Cena Nováčků 1)

draco_v_tunelu_010.jpg

31.7.2010 Louny Baby, Cena Nováčků 1)

marcela_ceny_043.jpgV sobotu ráno vstáváme kolem 6.00 ranní a vyrážíme směrem Louny. Jedeme na naše první závody. Jak to asi dopadne? Musím říct že trocha trémy přece jen je. Nikdy jsme nic takového nezažili........

Na místo přijíždíme těsně před 9.00. Chvilku na to přijíždí i Štěpánka se Scottym. Naše dvojka je kompletní. Jdeme se zaregitrovat do dvou běhů- BABY pro štěňátka do 18.měsíců a TUNELOVÝ BĚH. 

Hledáme místo na postavení stanu a maličkostí k příjemnému strávení dnešních závodů. Máme do 10.00 ještě trochu času a tak jdeme s klukama na procházku. Mají moc elánu, tak aby se trochu vylítali. V 10.. začíná prví závod. Do první skupiny do 6 měsíců  patří i Štěpánka se Scottym. Startují jako třetí v pořadí. Je dovoleno podržet psa na startu a tak jdu nedočkavého Scotyyho vypustit v ten správný čas. Štěpánka vedla psa skvěle a cílem probíhají s časem 14,28. Dvě chyby jim sice připočtou 10 vteřin ale i tak to stačí na krásné 2.místo.  Super!!!!!

Teď jdeme na řadu my. Kategorie od 6-12 měsíců.Startujeme jako šestí v pořadí. Odložím Draca na startu a doufám že tam zůstane. No rozhodl se že ne, tak vyrazil dřív a já měla docela naspěch. Trasu probíháme s časem 18.43 a jednou chybou k tomu. I tak to stačilo na 3. místo!!!!  Hurá......

Přichází na řadu Tunelový běh. Do něj jsou přihlášeny všechny týmy, tak že i velcí a zkušenější psi. Teda on to byl docela labyrint tunelů, čekalo jich na nás celkem 10.Štěpánka běží před námi, psa vede skvěle......

draco_v_tunelu_010.jpgPotom nastupuju já a Draco. Po nezdařeném odložení z prvního běhu volím variantu přidržení psa na startu. No náskok je náskok..... Vyrážíme a běžíme celkem čistě, až potom ona osudná chyba....zapomínán na předposlední tunel a tak dobíháme do cíle s diskvalifikací.

 

 

 

Po spočtení všech časů to dopadá takto:

z 25 týmů doběhli Štěpánka a Scotty na skvělém 10.místě. Když uvážíme že byl Scotty nejmladší.......tak to je nádherný výkon..GRATULUJU! My jsme někde na konci, ale nevadí, máme radost z toho že jsme se mohlli zúčastnit.

Na závěr bych chtěla napsat že je jedno jak jsme dopadli, je důležité že jsme na závody vyrazili. Máme spoustu zkušeností, návrhů co zlepšit. Kdyby jsme seděli doma, tak nic nezjistíme. Po závodech jsme si udělali krásný výlet do centra města a všichni jsme si užili krásný den.

Autor textu: Marcela Nosková

http://www.draco.websnadno.cz/Zavody--agility.html

Žádné komentáře