.

Zúčastnili jsme se

Minimaxi pes roku 2010

Minimaxi pes roku 2010 – MIKO (Viki Chilíkův odkaz)

Dne 3.5.2008 se v CHS Chilíkův odkaz narodil malý tvoreček (pražský krysařík), který dostal jméno Viki. Ačkoliv to byl pejsek s PP, kvůli malému bílému flíčku na hrudi bylo jasné, že tento pejsek nezasáhne ani do chovu, ani nebude vhodný na výstavy. A to zpečetilo jeho osud, jelikož se dostal do rukou někomu, kdo s ním měl velké plány ve sportu zvaném agility…

 
Na začátku srpna 2008 se Viki přestěhoval z Náchoda do Jablonce nad Nisou , byl ihned přejmenován na Mika a především se ihned vypravil s páníčkem na Psolu. Od mala bylo vidět, že mu agility pravděpodobně půjde a po několika měsíčním trénovaní (i přes zimu!!!!!) se Martin a Miko vydali na své první závody – Semilská blecha. Miko závodil v kategorii ŠTĚŇATA a tu kategorii vyhrál. Po tomto úspěchu se Martin rozhodl přihlásit Mika do soutěže Minimaxipes. 


Po počátečních neúspěších se tomuto týmu časem začalo dařit a postupně začal sbírat body a nenápadně se posouval v tabulce psů, kteří o minimaxipsa soutěžili, výš a výš. Hlavní nevýhodou, kterou tento tým měl, byl hlavně fakt, že velkou část ročníku musel Miko soutěžit v kategorii ZAČÁTEČNÍCI, kde nebylo možné získat tolik bodů jako v kategorii pokročilých. 


Smutná zpráva pak přišla v listopadu, kdy se Miko zranil – přetrhnul si kolenní vaz a v lednu 2010 musel na pražské klinice v Klánovicích podstoupit operaci. Po několika měsíční rekonvalescenci se v dubnu opět vrátil na parkur. A vrátil se ve špičkové formě – 17.4. se mu v Lysé nad Labem podařilo vybojovat v agility první místo a v jupingu druhé místo. Celkově si odnesl první místo. Vše se mohlo rozhodnout na domácím Psola cupu, kde mohl Miko nahnat náskok před ostatními soupeři. Ovšem zapracovala nervozita a Martinovi a Mikovi se domácí závody nepovedly. Proto bylo nutné vyrazit na poslední závody sezóny do Třeště, které se konaly 26.6. Zde se se týmu podařilo vybojovat 1. místo v agility a 5. místo v jumpingu, celkově z toho bylo 2. místo. A body, které Miko v Třešti nasbíral, stačili na to, aby se vyhoupl na první místo a získali tak jako první titul Minimaxipes roku! GRATULUJEME! K slavnostnímu vyhlášení dojde 21.8. v Dvoře Králové nad Labem na 3. ročníku Čivava cupu.


Gratulujeme také všem ostatním soupeřům a přejeme hodně štěstí do dalšího ročníku.


Veškeré info o Mikovi nadjete na http://www.pk-miko.estranky.cz/


Autor článku Zuzana Ouředníková

Žádné komentáře