.

DOGDANCING

CO JE TO DOGDANCING

Dogdancing, nazývaný též Tanec se psem, Canine Freestyle a mnohými jinými názvy je psí sport, který spočívá v tom, že pes pod vedením psovoda provede sérii cviků v rytmu hudby. Tento sport pochází z Anglie, kde vznikl z klasické poslušnosti, do které byly postupně přidávany různé cviky dnešního Freestyle.

 

DOGDANCING V ČR

V současné době jsou v ČR 2 dogdancingové kluby - Klub Tance se Psem ČR a Dogdancing Club Czech Republic. Klub Tance se Psem se liší například tím, že v sestavách jsou povinné cviky a nedělí se na tzv. divize. DDCCZ se dělí do čtyř divizí (viz níže) a v obyčejných soutěžích nejsou povinné prvky, ty jsou jen v tzv. postupových zkouškách.

DIVIZE

A - Musical Dressage - spočívá v plynulém pohybu psa přesně do rytmu hudby. Jsou zde poměrně složité cviky, pes musí být elegantní a ladný, to samé platí o psovodovi.
B - Heelwork to Music - neboli práce u nohy na hudbu. Většina prvků předvedených v této divizi musí být provedena u nohy psovoda. Tato divize také vznikla jako první, z obedience.
C - Freestyle - divácky nejoblíbenější divize. Vystoupení by mělo tvořit nějaký příběh či být postaveno na nějakém motivu.
D - Tanec se psem - náročná divize, kde musí psovod tančit a přitom ovládat psa. Do této divize je potřeba spolehlivé a vyrovnané zvíře.

DOGDANCING VE SVĚTĚ

Tento sport je rozšířený především v Anglii a v Americe odkud také pochází.

Zdroj: Wikipedie