.

O Psole

Liberec je velké město s mnoha nadšenými pejskaři, kteří nemají z mnoha příčin příliš příležitostí naučit své psy pod odborným vedením základům bezproblémového chování svých čtyřnohých přátel v lidské společnosti a dále rozvíjet svou zálibu v širokém spektru "psích aktivit". Právě proto přichází se svou nabídkou naše psí škola a dog fitnesscentrum.

Naše zařízení není pouhou psí školou, ale snaží se jít se svou nabídkou mnohem více vstříc milovníkům psů libereckého regionu. Chtěli bychom Vás přesvědčit, že s poslušným, ale přitom sebevědomým psem bude pro Vás oba, ale i Vaše "nekynologické" okolí nejen příjemnější a radostnější trávit společné chvíle doma, na procházkách nebo třeba "jen" při pravidelném venčení. Naše škola samozřejmě nabízí své služby i těm, kteří chtějí sebe a svého psa dále zdokonalovat ve "psí vzdělanosti".
Zároveň s tím otvíráme i naše Dogfitnesscentrum, které se nikterak zásadně neliší od obdobných zařízení pro nás lidi. Účelem "fitka" je jednak seznámit Vás s nejrůznějšími aktivitami, které můžete provozovat se svým chlupatým kamarádem, vytvořit Vám veškeré podmínky pro smysluplné trávení volného času s Vaším psem, a to v činnostech, o které budete mít zájem a pro které máte předpoklady. Váš pes bude mít mimo jiné možnost se pohybově vyřádit ve společnosti dalších psů a lidí a zároveň si upevňovat návyky získané během základního výcviku. Námi nabízené aktivity můžete provozovat buď rekreačně nebo i závodně dle nabídky jednotlivých psích sportů. Zároveň nechceme, aby naše zařízení bylo hermeticky uzavřené, a proto budeme podporovat u vhodných aktivit i účast Vašich rodinných příslušníků (včetně dětí), kteří budou mít možnost se aktivně zapojit do sportovního zápolení.


Naše psí škola i dogfitko jsou otevřeny samozřejmě pro všechna plemena psů s prokázaným i neprokázaným původem od 5-ti měsíců stáří. Rádi mezi námi přivítáme i Vaše děti, které projeví zájem naučit se vycvičit psa a které budou chtít případně provozovat některý ze psích sportů. Výběr místa pro realizaci tohoto projektu byl pro nás jednou z klíčových otázek, protože chceme, aby náš výukový prostor byl relativně lehce přístupný pro Vás všechny včetně Vašich dětí.

Jsme si plně vědomi odpovědnosti, kterou na sebe bereme při nabídce tak širokého okruhu aktivit a tak pestrého spektra Vás, našich budoucích klientů a věříme, že dříve nebo později i našich přátel. Naše sebevědomí vyvěrá jednak z upřímné lásky ke psům jako našeho celoživotního mota, a dále z víry v naše teoretické i dlouholeté praktické znalosti a schopnosti při výuce majitelů psů a profesionálních psovodů všech věkových kategorií a výcviku psů nejrůznější plemen. Od samého počátku s Vámi i s Vaším psem budeme spolupracovat a nebudeme Vám tvrdit, že na vše máme recept a že jedině náš momentální názor je správný. Známe příliš mnoho psů včetně našich vlastních, kteří nám velmi rychle dokázali, že zažité a mnohokrát vyzkoušené formy a metody výcviku na ně neplatily. Proto naším dalším krédem je, že se budeme učit společně s Vámi, protože jako každý člověk, tak i každý pes je individualita, na kterou šablona neplatí. Na těchto stránkách i v praktické výuce budeme neustále zdůrazňovat, a v praxi se i řídit tím, že jste to vy, kdo psa pod naším vedením učí. Jedině tak lze dosáhnout toho, abyste byli spokojeni s tím, že vás Váš pes respektuje a přitom se neztrácí, ale naopak upevňuje Vaše vzájemné pouto.

 

Těšíme se na Vás a Vaše psy a přejeme nám všem dobrý start a mnoho společně prožitých zážitků.

KDO JSME:

Jsme skupinka profesionálních i amatérských kynologických nadšenců, která se rozhodla nabídnout své znalosti, zkušenosti a organizační schopnosti všem, kteří chtějí prožívat bezproblémově svůj volný čas s nejlepším přítelem člověka-psem, a to v širokém spektru aktivit. Nebudeme Vás na těchto stránkách ohromovat výčtem umístění na psích závodech, profesionální praxí či tzv. novými, rádoby etologickými způsoby výcviku psů. Naším krédem a ambicí je propagace přirozeného způsobu práce se psy, založeného na dlouhodobě ověřených výcvikových metodách doplněných o nejnovějšími poznatky z biologie chování zvířat.
Z návštěvy naší první bezplatné seznamovací lekce velice brzy poznáte Vy, stejně jako Váš pes, zda-li naše odborné teoretické i praktické znalosti naplňují Vaše očekávání či nikoliv.
Jsme hluboce přesvědčeni, že správnému zacházení se zvířaty se my lidé musíme učit nejméně stejně tak, jako se seznamujeme s funkcí a využitím moderních technických prostředků. Naše psí škola a dogfitness se v prvé řadě zaměřuje na práci s lidmi, protože to budete Vy, kteří od prvního okamžiku budete učit své psy dle Vašich potřeb a zájmů. A věřte, že je to jediná možná cesta k vytvoření dvojice spokojený psovod – spokojený pes.